KONST / Litografier / Färglitografi 11729163
nr 1172 9163
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), ansikten, signerad, motivet: 25x32
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
måndag 26 mars 2018
kl 18:42:05
Nils Wedel
Läs mer om Nils Wedel